Z racji na nie tak dawną reaktywację – zaczynamy spokojnie. Póki co spotkania odbywają się w każdy wtorek. Rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.30, po której przechodzimy do salek mieszczących się przy zakrystii na tzw. „agapę”. Sięgając do słownika biblijnego dowiadujemy się, że słowo to pochodzi z języka greckiego i oznacza “ucztę miłości”. Pierwsi chrześcijanie spożywali wspólnie ten codzienny posiłek, jako symbol braterstwa i miłości w Chrystusie. Również i my spotykamy się na symbolicznym poczęstunku, na którym można wypić gorącą herbatę, kawę, poczęstować się przygotowanymi łakociami, podzielić się z innymi tym, co się posiada – i niekoniecznie muszą to być słodycze. To my będziemy każdorazowo tworzyć atmosferę spotkania.

To także miejsce prowadzenia konwersatoriów przygotowanych w oparciu o tematy Was interesujące – często trudne, ale jednocześnie ciekawe. Jest to więc czas rozmów, nawiązywania kontaktów, czy szansy pogłębienie przyjaźni. Podczas tych właśnie spotkań można najłatwiej zapisać się na rekolekcje, dni skupienia, pielgrzymki, wspólne wypady do kina, opery czy filharmonii. Tu także można zorientować się gdzie i kiedy ruszamy w teren. Czasem będą to jednodniowe wypady na łono natury – innym razem dwudniowe wypady krajoznawcze. Pragniemy bowiem łączyć przyjemne z pożytecznym. Chcielibyśmy powiedzieć: Do zobaczenia! Wierzymy, że wspólnie można przeżyć niejedną wspaniałą przygodę.

Na spotkania zapraszamy wszystkich studentów chcących współtworzyć wspólnotę „Viatora”. Wierzymy, iż z czasem znajdą się ludzie chcący włączyć się w ubogacenie naszych spotkań poprzez śpiew, grę na instrumentach czy posługę ministrancką przy ołtarzu. Wierzymy, że wspólnie będziemy podjąć wiele pięknych i pasjonujących inicjatyw ubogacających nie tylko nas ale i naszych bliskich. Przede wszystkim, że będziemy coraz bardziej zbliżać się ku Chrystusowi stając się Chrystusowymi.

Kolejną szansą wspólnego świętowania jest niedzielna Eucharystia celebrowana o godz. 18.30. Msza św. w III niedzielę miesiąca jest Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie.

To tyle jeśli chodzi o stałe punkty. Dla wszystkich chcących się spotykać częściej nie tylko w rzeczywistości „kościelnych salek” przewidujemy, jak to było wspomniane wyżej, wspólne inicjatywy – o czym w dziale „Aktualności”. Zaś szczegółowy rozkład zajęć na rok akademicki 2009/2010 w znajdziecie dziale „Plan Zajęć”