Obecny Duszpasterz br. Krzysztof Dudziak

dudziak

 

 

Poprzednicy:

Br. Tadeusz Topolski- sam o sobie mówi “byłem pankiem, byłem skinem, a od 1993 jestem kapucynem”. W tym roku wstąpił do postulatu w Łomży. Potem nowicjat studia i święcenia w 2001r. Pierwsze 4 lata pracował w Lublinie na Poczekajce gdzie zajmował się katechizacją młodzieży w Zespole Szkół Elektronicznych, oraz prowadził Odnowę w Duchu Świętym i posługiwał 2 wspólnotom neokatechumenalnym.

Br. Tadeusz Topolski

W 2005 wyjechał na Białoruś, do Mołodeczna, tu także założył i prowadził wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i neokatechumenat, ale również sporo wyjeżdżał na różnego rodzaju zbiórki pieniędzy, ponieważ uczestniczył w budowie kościoła i klasztoru: min. był dwa razy po kilka miesięcy w USA; poza tym spotykał się też na katechezie z młodzieżą akademicką; w 2008 roku nie otrzymał wizy i w związku z tym musiał wracać do Polski. Od końca czerwca jest w Bydgoszczy; gdzie jego główne zadanie to spowiedź, DA, katechumenat dorosłych, raz w miesiącu głosi konferencje dla sióstr Elżbietanek, posługuje we wspólnocie neokatechumenalnej w parafii Opatrzności Bożej.

 

Br. Dariusz Bryła – urodził się w 1971r we wspomnienie św. Młodzianków. W Zakonie Kapucynów jest od 1991r. W Bydgoszczy swoją posługą służy już piąty rok.

Br. Dariusz Bryła

Pracuję w Bydgoszczy między innymi jako spowiednik i duszpasterz młodzieży, jak sam mówi od której zależy przyszłość świata.

w Bieszczadach…

 

 

Br. Bartosz Poznański – urodził się w 1979 r. w Wąbrzeźnie. Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w Rywałdzie Królewskim. Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej. Studia filozoficzno – teologiczne ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święcenia Kapłańskie przyjął 27 października 2007 r. w swojej rodzinnej parafii w Rywałdzie Królewskim.

Br. Bartosz Poznański

Br. Bartosz Poznański

Doświadczył wiele wspólnot w różnych zakątkach świata. W Polsce pracował m.in. w Lublinie, Białej Podlaskiej, Olsztynie – najdłużej jednak w Łomży gdzie przez ponad 2 lata był katechetą w tamtejszym III LO. Od 20 września 2008 r. skierowany przez przełożonych do posługi w DA w Bydgoszczy. Jego pasją są niewątpliwie góry – uczestniczył w wyprawie w góry Tien-Szanu, kilka razy wspinał się w Alpach – najbardziej jednak lubi nasze kochane Tatry.

Msza św. na Rysach

Msza św. na Rysach